vyberte si svého poradce
608 974 189
klíč k vašemu podnikání

Připravte se na stáří

Zajistěte si odpovídající životní úroveň v penzi již nyní. Koníčky, cestování, kultura, léky a lékařská péče, bydlení, rodina, vnoučata – to vše jsou témata, která Vás budou provázet poté, co se rozhodnete jít do důchodu. Doba se přitom velmi rychle mění a připravit se na zasloužený odpočinek tak bude stále náročnější. Zvlášť, když dojde na otázky týkající se peněz. To platí o to více, pokud budete chtít v penzi jen odpočívat.

Statistika nuda je ?

Za posledních 20 let se zvýšil průměrný věk dožití u mužů z 68 na 74,5 let, u žen pak ze 74 na 78,5 let.
Do roku 2060 se má průměrný věk dožití zvýšit o dalších 8 let.
Za 30 až 40 let budou odcházet do důchodu silné ročníky generace „Husákových dětí“ a do státního důchodového systému začnou přispívat početně slabé ročníky dnešních dětí.
V roce 2011 stát vyplatil na důchody 359,1 miliardy korun, ale příjmy z vybraného sociálního pojištění činily jen 319,5 miliardy korunu.
Proto si začněte vytvářet finanční rezervu na penzi individuálně s pojištěním NA PENZI.

 

A co z toho vyplývá ?

Důchody již nikdy nebudou, co bývaly. Prodlužuje se střední délka života a to znamená, že v budoucnu tak bude důchod pobírat více lidí a déle než dnes. A přitom stále klesá počet lidí, kteří jsou schopni zaplatit důchody stávajícím penzistům. Jednoduše řečeno: česká populace stárne a stát do budoucna nebude mít peníze na to, aby vyplácel důchody v současné výši.


kancelar